Póló nyomtatási típusok
Nem is gondolnánk, hogy egy férfi vagy női ruha webáruházban megvásárolt pólóra mennyi különböző technikával kerülhet rá a rajtalévő minta. Mivel az, hogy milyen technológiával lett a pólóra nyomtatva a minta kihatással van annak élettartalmára, ezért érdemes tisztában lennünk a különböző nyomtatási folyamatokkal, annak érdekében, hogy számunkra a legmegfelelőbbet tudjuk kiválasztani.
Szita nyomás:
Ez a legrégibb és legismertebb póló nyomtatási eljárás. Előnye, hogy a nagyobb darabszám könnyedén elkészíthető vele, viszont pár darab póló elkészítése esetén nem kifizetődő. Hátránya, hogy a több szín felvitele és a bonyolult színátmenetek nehezen kezelhetők vele.
Digitális nyomtatás, textil nyomás:
Ez a jelenlegi legmodernebb technológia, amely az elmúlt években rengeteg fejlődésen ment keresztül. Ennél a folyamatnál a póló egy erre a célra kifejlesztett nyomtató gépbe kerül bele, ahol egy RIP szoftver segítségével kerül rá közvetlenül a vízbázisú póló nyomó tinta. Az eljárás előnye, hogy itt nincs minta, darabszám és pamut/poliészter korlát.
Transzfernyomás:
Ennek a folyamatnak az első lépése, hogy az adott mintát egy transzferpapírra nyomtatják egy digitális nyomtató segítségével, majd ezután egy hőpréssel a pólóra helyezik annak tartalmát. Az eljárásnak előnye, hogy kis költségvetést igényel. Ez az eljárás az elmúlt évtizedekben igencsak sokat változott, de még így sem képes felvenni a versenyt a Szitás vagy a Digitális textil nyomás minőségével.
Flex és Flock fólia:
Ezt a fóliázási folyamatot elsődlegesen mezeknél használják. Az eljárás lényege, hogy egy hőpréssel az adott fóliát a pólóra préselik. Ennek a technológiának hátránya, hogy egyszerre csak egy színt lehet vele felvinni, bonyolult mintákat nem lehet vele kivitelezni, és az elkészült mintát vágókéssel kell kivágni. A technika előnye, hogy kifejezetten tartós, és pamut és poliészter anyagokon is alkalmazható.
Szublimációs eljárás:
Ez az eljárás csak és kizárólag poliészter anyagú pólókon alkalmazható. Ennél a folyamatnál először kinyomtatják a mintát egy olyan nyomtatóval, amelyben szublimációs festék található, majd ezután egy hőprés segítségével kerül rá a pólóra az adott minta.