Mik az első kérdések amikor felhív valaki, mit szeretne mindenki tudni?
Lassan 14. éve vagyok jelen a nyomtató kellékanyag, azon belül is az utángyártott tonerek és tintapatronok világában. Sok mindennel találkoztam, sok mindent meg kellett oldani, de egy biztos hogy egy utángyártott toner nem tesz tönkre egy nyomtatót. Amikor megjelenik egy új nyomtató a piacon, akkor tényleg előfordulhat, hogy a toner ami tökéletes illeszkedik a nyomtatóba, de mégis valamiért nem kommunikál, nem ismeri fel. Ez normális, ez nem azt jelenti, hogy “rossz a toner” hanem a gyártó saját érdekét szem előtt tartva olyan chipet biztosít az eredeti tonerhez amit még a utángyártott toner / tintapatront gyártók nem tudtak létrehozni. Mi a megoldás, ez a legtöbbször feltett kérdés, ha már van egy nyomtatónk amit ügyesen megvettünk, anélkül, hogy kikértük volna egy szakember véleményét ( és igen itt ki kell hogy hangsúlyozzam, hogy a nyomtató vásárlás egyszerűnek tűnik de nem az), akkor már meg kell venni az eredeti tonert, ez akkor fájó a leginkább ha a toner ára nagyjából egy új nyomtató árával vetekedik, “sajnálom”. Várni kell pár hónapot és biztos, hogy lesz megoldás, lesz alternatíva amely jóval gazdaságosabb lesz hosszútávon. DE mielőtt eljutunk ide, pörgessük vissza az időt. Lássuk mit kell tenni nyomtató vásárlása előtt!
Első lépésként, összegezzük magunkban mire is van szükségünk, tintasugaras vagy lézer nyomtatóra, színes vagy fekete-fehér, ha színes ( ami mindig drágább), akkor tényleg kell nekünk vagy 95%-ban csak fekete -fehér dokumentumokat nyomtatunk, speciális elvárásaink mik, wi-fi, hálózat, apple vagy andoidos nyomtatás, duplex - kétoldalas nyomtatás, és végül mennyi a keret, a költségvetésünk? Színes nyomtató esetében sok esetben az utángyártott toner tényleg nem működik, de mikor is, egy tényleges esetet fogok elmesélni: színes nyomtatóban 4 különböző szín van fekete, magenta, cián és sárga, gondoljunk bele mi fogy ki legelőször a fekete, mit csinálunk felhívnak engem, kell egy fekete utángyártott toner ( ami ugye olcsóbb), én ilyenkor azt tanácsolom, hogy vagy sor csere tehát az összes szín legyen egy fajta utángyártott vagy inkább eredetit vegyen. DE miért is, a válasz egyszerű a chip, toner kazettákon lévő chipek kommunikálnak egymással és kiszűrik az utángyártott tonert ( persze ki lehet próbálni, volt már olyan eset amikor tökéletesen működött az utángyártott)
Kis kitérő után térjünk vissza az eredeti helyzethez, kell egy nyomtató. A legjobb amit tehet hívjon fel, egyeztessünk. A kiindulási pont részemről mindig a keret, a költségvetés, sajnos ez nagy mértékben meghatározza, hogy milyen nyomtatót is tudok ajánlani, persze utána felteszem, hogy milyen speciális elvárásai vannak. Ezután felkutatom Önnek azt a nyomtatót, amihez már van utángyártott toner vagy tintapatron, mert vegyünk egy konkrét példát: nyomtató ára 70 ezer Forint, eredeti kellékanyag 25 ezer Forint / szín, utángyártott 10 ezer Forint /szín, akkor melyik éri meg Önnek? Persze vannak esetek amikor egy gyártó direkt arra játszik, hogy olcsón kidobja a nyomtatóit a piacra és mindenki ráugrik, de ezekhez általában mindig nagyon drága az eredeti toner és még az utángyártott is. Gondoljunk bele a gyártó pénzt akar keresni és nemcsak egyszer hanem hosszútávon, a toneren, tintapatronon. Tehát összegzésként, mindig megéri felhívni minket, mert azért az elmúlt 14 évben sok mindent láttunk és tapasztaltunk, bízza rám a nyomtató kiválasztást, biztos hogy nem jár rosszul. Én pontosan tudom, hogy melyik nyomtatóba milyen kellékanyag a tökéletes, és melyik az ahol Ön a legjobban jár.
És hogy jó-e egy utángyártott toner, persze hogy jó, az utángyártott toner kazettáknak ugyanazon minőségi követelményeknek kell megfelelniük, mint eredeti társaiknak. Erről már írtam egy hosszabb blogot érdemes átkattintatni. Mennyire biztonságos az utángyártott toner használata?