Mi található a tonerben, mit is tartunk a kezünkben?
Toner kazettákkal életünkben először akkor találkozunk, amikor kifogy a nyomtatóból, akkor jövünk rá, hogy a nyomtató igazán legfontosabb része a nyomtató kellékanyag. DE mi is ez amit a kezünkben tartunk?
Először is ez egy nagy műanyag test, ebben található a toner por ez a fő összetevő, az a csúnya piszkolódást előidéző dolog. A festékpor speciális műanyag részecskékből származik, amelyek a papírhoz tapadnak, és hő és nyomás hatására a helyükre olvadnak. A toner kazetta másik fontos összetevője amit az átlag felhasználó is láthat az a drum, opc henger, képalkotó egység, zöld henger ez segít ráégetni a különböző töltöttségű toner port a papírra. Fontos vannak olyan nyomtatók amikhez a toner tartalmazza a drumot is, de vannak olyan nyomtatókhoz amiknél a toner és a drum egység külön van, ezeket a képalkotó egységeket kb. 2-4 kiürült toner után kell cserélni. A két fő alkotó elemen kívül még számos alkatrész található egy toner kazettában, de azokat laikus felhasználónak nem kell ismernie.
Amit még tudni kell a toner nem tintapatron! A tintapatronokkal ellentétben a festékkazetták nem száradnak ki, gyorsabban készítenek több oldalt, és élesebb szöveget nyomtatnak. A Xerox mérnöke, Gary Starkweather 1969-ben fejlesztette ki a lézernyomtatást a vállalat egyik irodai fénymásolójának módosításával. Azóta a lézernyomtatás a legjobb megoldás nagy mennyiségű nyomtatáshoz és alacsony oldalankénti költséghez.
Hány pigment, milyen színek vannak?
A gyártók ugyanazokat az alapképleteket alkalmazzák a színes lézerfestékek gyártása során. A sárga lézerfestékek 180-as sárga pigmentet, a bíborvörös 122-es pigmentet, míg a ciánkék pigmentet 15:3 arányban tartalmazzák. A fekete lézerfestékek kormot tartalmaznak porított műanyaggal kombinálva.
Összességében a nálunk megvásárolható utángyártott toner kazetták is hasonló összetevőkkel rendelkeznek, az eredeti termékekhez hasonló minőségben de jóval olcsóbb áron.